O czym należy pamiętać przy zakupie nieruchomości na Florydzie

Przeprowadzka do „Sunshine State” to marzenie wielu emerytów, rodzin i singli. Przy tropikalnej pogodzie w większości części tego gigantycznego półwyspu i kilometrach plaż łatwo jest marzyć o domu z drzewami pomarańczowymi i palmami, hiszpańskim mchem i przyjaznymi sąsiadami. Jako czwarty najbardziej zaludniony stan, marzenie jest rzeczywistością dla ponad 16 milionów mieszkańców. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać wymarzoną nieruchomość na Florydzie, pamiętaj o kilku z tych wskazówek.
1. Floryda jest eklektyczna. To prawda, że niektórzy mieszkańcy Florydy żyją według stereotypowego stylu życia, ale większość mieszkańców powie ci, że każda społeczność jest zupełnie inna. Pamiętaj, aby zbadać różne obszary Florydy, aby upewnić się, że wybierasz osiedle lub miasto, które ma atmosferę, której szukasz. Życie w Miami jest zupełnie inne niż życie w Pensacoli, która bardziej przypomina południowe miasto. Miasta i miasteczka na wybrzeżu Zatoki Perskiej są znane z tego, że są bardziej zrelaksowane, podczas gdy wschodnie wybrzeże Florydy jest nieco szybsze. Centralna Floryda będzie się znacznie różnić w zależności od tego, czy wybierzesz South-Central, czy smack-dab Central, i oczywiście nieruchomości w głębi lądu będą tańsze niż ich kuzyni na wybrzeżu.
2. Wybieraj obiekty nad rzekami i jeziorami zamiast nad plażami. Aby nie wydawać fenomenalnych kwot na ubezpieczenia i nieruchomości, spróbuj mieszkać nieco dalej w głąb lądu. Zawsze łatwiej jest wynająć dom na plaży na tydzień lub dwa, niż wlewać pieniądze w posiadłość na plaży przez cały rok. Kupowanie nieruchomości na Florydzie w odległości pięciu mil lub więcej w głąb lądu pozwoli Ci zaoszczędzić tysiące.
3. Piwnice i dodatkowa przestrzeń to rzadkość. Wilgotna pogoda i piaszczysta gleba sprawiają, że budowa domów z materiału podziemnego jest prawie niemożliwa. Wielu agentów nieruchomości na Florydzie zasugeruje, aby ich klienci, którzy przeprowadzają się spoza stanu, przycięli swoje rzeczy przed przyjazdem. Zimowe potrzeby są niepotrzebne na większości Florydy. Zazwyczaj jest to pierwszy rodzaj przynależności, który agent każe ci zmniejszyć.

Producent leżaków

4. Stowarzyszenia właścicieli domów. Stereotyp hiperaktywnej rady nadzorczej lub stowarzyszenia właścicieli domów jest rzeczywistością dla wielu planowanych i ogrodzonych osiedli oraz kompleksów mieszkaniowych na Florydzie. Jeśli istnieje możliwość porozmawiania z kilkoma mieszkańcami przed zakupem nieruchomości w jednym z tych ustrukturyzowanych osiedli, zrób to. Spróbuj wyczuć, jak zachowuje się rada zarządzająca. Zawsze czytaj cały drobny druk na umowie stowarzyszeniowej właściciela domu, abyś wiedział, jakie mogą być twoje obowiązki. Pamiętaj, stowarzyszenia właścicieli domów są twoimi przyjaciółmi, a nie wrogami. Istnieją, aby chronić wartość twojej własności poprzez egzekwowanie zasad. Jeśli uznasz, że zasady są zbyt surowe dla Twojej wygody, na Florydzie zawsze istnieją społeczności, w których nie obowiązują żadne ograniczenia prawne.
5. Zapoznaj się z popularną terminologią. Większość nieruchomości na Florydzie jest zbudowana z CBS lub bloczków betonowych i sztukaterii, które chronią domy przed wilgocią, wiatrem i szkodnikami. Pamiętaj też, aby zapytać swojego agenta nieruchomości o zwolnienia z podatku od nieruchomości Homestead na Florydzie. Wielu mieszkańców kwalifikuje się do poważnych odliczeń od podatku od nieruchomości, ale muszą upewnić się, że są proaktywni, aby je uzyskać. Poszukaj nieruchomości z okręgami szkolnymi, które mają ocenę „A” lub „B”. Szkoły na Florydzie są oceniane tak samo jak uczniowie.
6. Sprawdź układ klimatyzacji. Aby przeciwdziałać pleśni i wilgoci, mieszkańcy Florydy muszą upewnić się, że ich system klimatyzacji jest wydajny i trwały. Wielu mieszkańców wykupuje umowy serwisowe ze specjalistami ds. klimatyzacji. Upewnij się również, że rozumiesz gwarancje systemu i rozważ przeprowadzenie dodatkowych kontroli środowiskowych pod kątem jakości powietrza w Twojej potencjalnej nowej nieruchomości.
7. Domy na Florydzie nie są pełne szkodników. Nie lubimy robaków tak bardzo jak ty. Jeśli utrzymujesz w miarę czysty dom i regularnie kontrolujesz szkodniki, nie będziesz mieć problemu ze szkodnikami.
Floryda ma miasto, linię brzegową i liczne atrakcje dla ludzi w każdym wieku, zawodzie i pochodzeniu. Rozważ charakterystykę każdego obszaru Florydy, a następnie spróbuj zawęzić zakres do kilku obszarów. Dzięki odpowiednim badaniom możesz znaleźć idealną nieruchomość w Tampa Bay na Florydzie we właściwej dla Ciebie społeczności